Napsali jsme Návody a rady

Průvodce pro začátečníky:
Jak správně investovat do kryptoměn

V posledních letech kryptoměny zaujaly pozornost investorů po celém světě a nabízejí nepřekonatelné příležitosti k finančnímu růstu. Avšak ponoření se do světa digitálních aktiv bez jasné strategie může být riskantní. S vhodným přístupem může investování do kryptoměn být odměňující a potenciálně lukrativní. Zde uvádíme top body, kterých je vhodné se držet, pokud chcete začít investovat do kryptoměn správně.

Průvodce pro začátečníky:  Jak správně investovat do kryptoměn
 1. Vzdělávejte sePřed investováním sebemenší částky je klíčové porozumět tomu, co kryptoměny jsou a jak fungují.
  Věnujte čas porozumění technologii blockchainu, základní technologie kryptoměn, a seznamte se s
  pojmy jako Bitcoin, altcoiny, peněženky, burzy a tržní volatilita. Vědomosti jsou váš nejmocnější
  nástroj pro navigaci v krypto prostoru. Nikde neinvestujte do něčeho, čemu plně nerozumíte. To platí
  i pro investice mimo kryptoměny.
 2. Začněte malými krokyJako začátečník je moudré začít s malým investičním obnosem, který si můžete dovolit ztratit. Trhy s kryptoměnami jsou proslulé svou volatilitou a ceny se mohou dramaticky měnit během krátké doby. Začněte s částkou, která neovlivní vaši finanční situaci výrazně, pokud trh zažije pokles. Tento krok Vám také pomůže udržet negativní emoce na uzdě, jelikož pro Vás nebude životně kritické, pokud přijdete o hodnotu svého obnosu úplně.
 3. Rozprostřete své portfolioNedávejte všechna vejce do jednoho košíku. Diverzifikace je klíčem k řízení rizika v jakémkoli investičním plánu, včetně kryptoměn. Rozložte své investice do více různých digitálních aktiv, abyste minimalizovali dopad cenových fluktuací u jakéhokoli jednoho aktiva. Zvažte investici do etablovaných kryptoměn jako Bitcoin, stejně jako do slibných altcoinů s pevnými základy a přidanou hodnotou. Vyhněte se MEME a dalším coinům, které nemají žádné reálné využití a často se jedná o podvody s cílem rychlého nákupu a rychlého prodeje.
 4. Vyberte spolehlivé místo pro směnuVýběr renomované kryptoměnové burzy je nezbytný pro nákup, prodej a bezpečné uložení digitálních aktiv. Důkladně zkoumejte burzy, zvažte faktory jako jsou bezpečnostní prvky, poplatky, objem obchodů, uživatelské rozhraní a zákaznická podpora. Dále nikdy nenechávejte své prostředky na účtech burz po delší dobu. Vystavujete se tak riziku, že burza bude prolomena, zkrachuje, nebo se zachová nečestně a ukradne prostředky svých uživatelů. Pokud máte zájem o bezpečnou směnu a bojíte se používání krypto burz, obraťte se na nás.
 5. Zabezpečte své investiceChraňte své kryptoměny před krádeží a prolomením, použitím bezpečných Hardware peněženek. Hardware peněženky, jako jsou Tangem, nabízejí offline úložiště a jsou považovány za nejbezpečnější možnost dlouhodobého uložení digitálních aktiv. Pokud upřednostňujete pohodlí softwarové peněženky, zvolte renomované peněženky a vždy se pečlivě zkopírujte a uložte svou zálohovou frázi (seed). Určitě také vždy využívejte dvoufaktorovou autentizaci pro další vrstvu bezpečnosti.
 6. Zůstaňte informovaníBuďte informováni o nejnovějších zprávách a událostech v kryptoměnovém prostoru. Sledujte renomované webové stránky s krypto zprávami, blogy, fóra a sociální média, abyste byli informováni o tržních trendech, regulačních aktualizacích a technologických pokrocích. Být si vědom nálad na trhu a vývoje v odvětví vám může pomoci při rozhodování o investicích. Svět kryptoměn se dynamicky vyvíjí a je třeba neustále udržovat krok s novinkami.
 7. Praxe trpělivosti a disciplínyInvestování do kryptoměn vyžaduje trpělivost a disciplínu. Vyhněte se impulzivním rozhodnutím založeným na krátkodobých cenových pohybech nebo FOMO (Strach z Promeškání). Místo toho přijměte investiční nastavení mysli z dlouhodobého hlediska a držte se své investiční strategie, i během období tržní volatility. Pamatujte si, že investování do kryptoměn je maraton, ne sprint.
 8. Řízení rizikaZhodnoťte svou toleranci k riziku a vypracujte podle toho strategii řízení rizika. Investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, a vyhněte se investování půjčených peněz nebo prostředků určených na základní výdaje. Uvažujte o použití stop-loss příkazů k omezení potenciálních ztrát v případě nepříznivých cenových pohybů. Kromě toho se vyhněte podvodům a Ponziho schématům, slibujícím nerealisticky vysoké výnosy za krátký dobu. Prováděním důkladné due diligence před investováním do jakéhokoli projektu eliminujete riziko zapojení se do podvodu.

Závěrem, investování do kryptoměn může být odměňující úsilí, pokud je k němu přistupováno s opatrností, důsledností a dlouhodobou perspektivou. Tím, že se budete držet zmíněných bodů zvýšíte svoji šanci na úspěch a do jisté míry snížíte riziko ztráty hodnoty i zapojení se do podvodných schémat.

Disclaimer
Tento článek je pro informativní účely a není v žádném případě určen jako finanční poradenství.


Napište nám

Adresa a kontakty

MasterMiner s.r.o. Dyjská 845/4, Čakovice, 196 00 Praha 9


V roce 2023 dochází k čerpání dotace z Výzvy č. 0381 - Kreativní vouchery v rámci Národního plánu obnovy - iniciativa Kreativní vouchery komponenty 4.5 Rozvoj kulturního a kreativního sektoru s názvem: MasterMiner_Kreativní voucher. Projekt je realizován za finanční spoluúčasti Evropské unie prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.

Loga dotačních programů